Projektowanie wystaw muzealnych

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

KONTAKT Z NAMI

Muzeum Mazowieckie w Płocku – Projekt zespołowy i nadzór autorski.

Muzeum Mazowieckie w Płocku – Projekt zespołowy i nadzór autorski.

II miejsce w konkursie na wnętrza Muzeum Piosenki w Opolu.

I miejsce w konkursie na Projekt Koncepcyjny Muzeum Żelaza nad Kamienną w Ostrowcu Świętokrzyskim.

II miejsce w konkursie na wnętrza nowej siedziby Muzeum Drukarstwa w Warszawie.

Projektowanie wystaw muzealnych

 

Dynamiczny rozwój nowych technologii i nieustanna potrzeba otwierania się na nowoczesne trendy sprawiły, że wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania na stałe zagościły do każdego aspektu życia społecznego. Zmieniły się również scenariusze wystaw, gdzie, aby wzbudzić większe zainteresowanie, w naszych obecnych projektach sięgamy po wiele nowoczesnych rozwiązań i technik prezentacji wystawienniczej. Projekt, jakim jest scenariusz wystawy np. w muzeum narodowym zawsze powinien być scenariuszem merytorycznym, który nie tylko na długo zapadanie w pamięć, ale również spełni wszystkie pokładane założenia i oczekiwania odwiedzających.

Opracowanie i ekspozycja to elementy wykonawcze projektów, których przygotowanie muzea zlecają firmom zewnętrznym. Z uwagi na ogromne doświadczenie z projektowaniem nasze projekty wykonawcze na każdej wystawie przykuwają wzrok i budzą ogromne zainteresowanie. Projekt jako wystawa w muzeum wymaga doświadczenia, dlatego przy stworzeniu każdej wystawy współpracujemy wyłączenie z najlepszymi, jednocześnie wykorzystując nowoczesne technologie do stworzenia niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odbiorców.

 

Zmiana koncepcji wystawy stałej w muzeum

 

Muzea między innymi muzeum II wojny światowej to jednostki kultury, z którymi na co dzień współpracujemy najbardziej. Jednak jesteśmy otwarci również na inne jednostki kultury, projektując od podstaw koncepcje wystaw muzealnych. Projektowanie wystaw muzealnych to wyzwanie, którym z sukcesami zajmujemy się od wielu lat. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania, a przede wszystkim niekonwencjonalne systemy prezentacji, tworzymy bardzo interesujące, wyjątkowe wystawy interaktywne. Wzbudzają one nie tylko ciekawość, ale cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego zmiana koncepcji wystawy stałej w muzeum jest tak istotna?

  • Możliwość zaprezentowania nowoczesnych technologii
  • Wprowadzenie kultury muzeów na wyższy poziom
  • Nowoczesne możliwości przedstawienia tradycyjnych wystaw.

Nasze wystawy z wykorzystaniem multimediów i nowoczesnej techniki oddziałują na wszystkie bodźce odbiorców, przez co możliwe jest 100% zaangażowanie. Warto podkreślić, że wszystkie nasze realizację gwarantują niezapomniane wrażenia i przeżycia, przy czym kreatywność odbiorców także jest pobudzana.

 

Nowoczesne muzeum architektury

 

Współpraca z nowoczesnymi muzeami wymaga doświadczenia, ale przede wszystkim zręcznego poruszania się po obecnych trendach. Zarówno gabloty muzealne, jak i galerie to miejsca, w których projekt wystawy odgrywa największą rolę. Jako specjalistyczna firma zajmujemy się tworzeniem wystaw dla najbardziej wymagających klientów.

Nasze doświadczenie i wykwalifikowany zespół pozwala nam na realizowanie najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów w obszarze muzeów, centrów nauki i galerii. Opracowujemy oryginalne scenariusze wystaw, a nasze ekspozycje znajdują się na najwyższym poziomie. Zgodnie z oczekiwaniami spełniamy największe z nich, ciesząc wystawami nie tylko oko, ale również inne zmysły. Praca nad organizacją wystaw muzealnych to nasza pasja. Dlatego wykonujemy ją z ogromnym zaangażowaniem, traktując każdą wystawę jak tą ostatnią. Serdecznie zapraszamy do współpracy, gdzie projekt i wykonanie zawsze stoją na najwyższym poziomie.

 

Dla naszych klientów wykorzystując nowoczesne rozwiązania w muzeach projektujemy wyjątkowe wystawy interaktywne

 

Współczesny rozwój nowoczesnych technologii z bardzo różnych dziedzin sprawia, że innowacyjne rozwiązania na stałe zagościły w niemal każdym aspekcie życia człowieka. Nie inaczej jest w kontekście wystawy muzealnej, gdzie dzięki współpracy z instytucjami kultury, dostępne są nieograniczone możliwości w zakresie prezentowania ekspozycji. Jako doświadczeni projektanci, aby wzbudzić żywe zainteresowanie zwiedzających, w naszych projektach stosujemy niekonwencjonalne rozwiązania. W ten sposób każda wystawa na dany temat jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Natomiast realizacja najbardziej wymagających projektów w obszarze instytucji naukowych tj. interaktywne wystawy to wyzwanie, które za każdym razem daje nam wiele radości.

 

Projektując jedyną w swoim rodzaju ekspozycję muzealną, zawsze bierzemy pod uwagę ogromną ilość czynników, aby zapewnić największy poziom komfortu i satysfakcji wszystkim zwiedzającym.

 

Każda wystawa muzealna powinna być zawsze wyjątkowa i zapadająca w pamięć. Z uwagi na obecność nowoczesnych technologii także w muzeach, nasze działania w zakresie tworzenia interaktywnej wystawy zawsze wykraczają poza ogólno przyjęte standardy. Oznacza to, że poza tym, iż interaktywne ustawy stanowią centralną część naszych projektów, to pozwalają również na niestandardowe doświadczenia nauki. Nasze doświadczenie umożliwia nam idealny dobór materiałów, co pozwala na umiejętne łączenie technologii z nauką. Z kolei tworząc nowoczesną przestrzeń dla zwiedzających m.in. przy wystawie eksponatów historii, ogólny design wystawy zachowuje odpowiednie proporcje.

 

Wystawa ekspozycji, eksponatów w muzeum

 

Nowoczesną architekturę wnętrz wyróżniają nie tylko nietuzinkowe pomysły, ale również multimedia, które wykorzystywane są przez niemal wszystkie instytucje, a w tym muzea. Projektowanie wystaw muzealnych, które na długo zapadną w pamięć to nasza specjalność. Od wielu lat z licznymi sukcesami zajmujemy się projektowaniem wystaw muzealnych. Za nami niezliczona ilość doskonałych wystaw ekspozycji i eksponatów, które do dziś zdobią nasze portfolio i określają markę. Jesteśmy doświadczonymi wykonawcami, którzy począwszy od przygotowania całego projektu, etapami wdrażają wyjątkowe rozwiązania, które przyciągają i zachwycają tłumy odwiedzających.

Ekspozycja muzealna, która zaprojektowana jest w niepowtarzalny sposób, oddziałuje zarówno obrazem, światłem, jak i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza, jaką wdrażamy w każdy obiekt, pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty, a cała produkcja wydarzenia odbija się szerokim echem w szeroko pojętym środowisku kulturalnym. Dzięki naszemu doświadczeniu realizujemy wyłącznie przyciągające uwagę i niezapomniane projekty wystaw muzealnych. Praca w gronie najlepszych specjalistów, architektów, projektantów i designerów pozwala na tworzenie projektów w sposób globalny. Jednocześnie zwracamy uwagę na najmniejsze detale, potrzeby i oczekiwania lokalnych odbiorców. Decydując się na konkretne rozwiązania zawsze mamy na uwadze całościową kompozycję, która zgodnie z naszymi wysokimi standardami musi być spójnym i wyjątkowym projektem.

 

Jesteś zdecydowany?

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,

dostosowując się do jego potrzeb.