Projektowanie wystaw muzealnych

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

KONTAKT Z NAMI

Muzeum Mazowieckie w Płocku – Projekt zespołowy i nadzór autorski.

Muzeum Mazowieckie w Płocku – Projekt zespołowy i nadzór autorski.

II miejsce w konkursie na wnętrza Muzeum Piosenki w Opolu.

I miejsce w konkursie na Projekt Koncepcyjny Muzeum Żelaza nad Kamienną w Ostrowcu Świętokrzyskim.

II miejsce w konkursie na wnętrza nowej siedziby Muzeum Drukarstwa w Warszawie.

Projektowanie wystaw muzealnych

 

Dynamiczny rozwój nowych technologii i nieustanna potrzeba otwierania się na nowoczesne trendy sprawiły, że wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania na stałe zagościły do każdego aspektu życia społecznego. Zmieniły się również scenariusze wystaw, gdzie, aby wzbudzić większe zainteresowanie, w naszych obecnych projektach sięgamy po wiele nowoczesnych rozwiązań i technik prezentacji wystawienniczej. Projekt, jakim jest scenariusz wystawy np. w muzeum narodowym zawsze powinien być scenariuszem merytorycznym, który nie tylko na długo zapadanie w pamięć, ale również spełni wszystkie pokładane założenia i oczekiwania odwiedzających.

Opracowanie i ekspozycja to elementy wykonawcze projektów, których przygotowanie muzea zlecają firmom zewnętrznym. Z uwagi na ogromne doświadczenie z projektowaniem nasze projekty wykonawcze na każdej wystawie przykuwają wzrok i budzą ogromne zainteresowanie. Projekt jako wystawa w muzeum wymaga doświadczenia, dlatego przy stworzeniu każdej wystawy współpracujemy wyłączenie z najlepszymi, jednocześnie wykorzystując nowoczesne technologie do stworzenia niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odbiorców.

 

Zmiana koncepcji wystawy stałej w muzeum

 

Muzea między innymi muzeum II wojny światowej to jednostki kultury, z którymi na co dzień współpracujemy najbardziej. Jednak jesteśmy otwarci również na inne jednostki kultury, projektując od podstaw koncepcje wystaw muzealnych. Projektowanie wystaw muzealnych to wyzwanie, którym z sukcesami zajmujemy się od wielu lat. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania, a przede wszystkim niekonwencjonalne systemy prezentacji, tworzymy bardzo interesujące, wyjątkowe wystawy interaktywne. Wzbudzają one nie tylko ciekawość, ale cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego zmiana koncepcji wystawy stałej w muzeum jest tak istotna?

  • Możliwość zaprezentowania nowoczesnych technologii
  • Wprowadzenie kultury muzeów na wyższy poziom
  • Nowoczesne możliwości przedstawienia tradycyjnych wystaw.

Nasze wystawy z wykorzystaniem multimediów i nowoczesnej techniki oddziałują na wszystkie bodźce odbiorców, przez co możliwe jest 100% zaangażowanie. Warto podkreślić, że wszystkie nasze realizację gwarantują niezapomniane wrażenia i przeżycia, przy czym kreatywność odbiorców także jest pobudzana.

 

Nowoczesne muzeum architektury

 

Współpraca z nowoczesnymi muzeami wymaga doświadczenia, ale przede wszystkim zręcznego poruszania się po obecnych trendach. Zarówno gabloty muzealne, jak i galerie to miejsca, w których projekt wystawy odgrywa największą rolę. Jako specjalistyczna firma zajmujemy się tworzeniem wystaw dla najbardziej wymagających klientów.

Nasze doświadczenie i wykwalifikowany zespół pozwala nam na realizowanie najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów w obszarze muzeów, centrów nauki i galerii. Opracowujemy oryginalne scenariusze wystaw, a nasze ekspozycje znajdują się na najwyższym poziomie. Zgodnie z oczekiwaniami spełniamy największe z nich, ciesząc wystawami nie tylko oko, ale również inne zmysły. Praca nad organizacją wystaw muzealnych to nasza pasja. Dlatego wykonujemy ją z ogromnym zaangażowaniem, traktując każdą wystawę jak tą ostatnią. Serdecznie zapraszamy do współpracy, gdzie projekt i wykonanie zawsze stoją na najwyższym poziomie.

Jesteś zdecydowany?

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,

dostosowując się do jego potrzeb.